Õppematerjalid

 Kohustuslik kirjandus 2017/2018. õppeaastaks

 

1.klass

Soovituslikud raamatud 1. klassi 1. poolaastal (aabits, õpik- Künnimees)

1. Silvi Väljal „Jussikese seitse sõpra”
2. Eno Raud „Peep ja sõnad” (seda raamatut soovitame õpetajal klassis ette lugeda
ja üheskoos teemade üle arutleda)
3. Muinasjutud „Tuhkatriinu”, „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”, „Kolm põrsakest”
4. Uudiskirjandus

II poolaastal õpikus käsitletavad raamatud

Aino Pervik ”Kollane autopõrnikas”

Asta Kass ”Ümbermaailmareis”

Ira Lember ”Hull hamburger ja poiss”

Jaan Rannap “Jänesepoeg Juss ja karupoeg Kusti”

Kaja Prügi ”Me elame tuulemäel”

Eno Raud ”Kukest ja kurest, konnast ja karust”

Marta Sillaots ”Trips, traps, trull ja teised”

Tiia Toomet “Kuidas panna nööpe”

Astrid Lindgren ”Vahtramäe emil”

Ilon Wikland ”Sammeli, Epp ja mina”

Leelo Tungal ”Kristiina, see keskmine”

Eino Sepp ”Veider seltskond”

Vali nende hulgast omale lugemiseks jõukohaseid raamatuid ja suvel loe läbi juba vähemalt kaks, et õppeperioodil oleks lihtsam.

 

  1. klassi

lõpetaja loeb suvel 3 raamatut. Vali neist 3 raamatut ja kanna lugemispäevikusse, mille esitad 12. septembril õpetajale:

  1. Priilinn ” Koeralaps Berta seiklused”
  2. Kumberg ” Autopõnn Anto lemmiktoit”
  3. Laidla ” Raamatukogunõid Rosaa”
  4. Käo ” Siil Sagriku seiklused”
  5. Vallik ” Pints ja Tutsik”
  6. Kivirähk ” Limpa ja mereröövlid”, ” Leiutajateküla Lotte”
  7. Raud ” Printsess Luluu ja härra Kere”
  8. Rannap ” Lühikesed lood”
  9. Vaidlo ” Kessu ja Tripp”
  10. Lobe ” Vanaema õunapuu otsas”
  11. Lindgren ” Pipi Pikksukk”

Vennad Grimmid “Lumivalgeke”, ” Vahva rätsep”

E.Janikovszky ” Minuga juhtub alati midagi”

  1. Reinla ” Pätu”
  2. Raud ( vali üks teos)
  3. Maran “Londiste, õige nimega Vant”
  4. Valter “Pintselsabad”

 

  1. klassi lõpetaja loeb suvel 3 raamatut. Vali neist 3 raamatut ja kanna lugemispäevikusse.

Evelin Kivimaa „Kratitüdruk Krata ja ääretu suvi“

Evi Rist  „Salatee  lõpus“

Jaan Rannap  „Proua Vaideri  hiirekull“

Epp Petrone  „Muinasjutud armastusest“

Astrid Lindgren „Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist“

Tiina Saar  „Eduard ja Pihla hakkavad töövarjudeks“

Piret Tali „Pioneer Viru tänavast : stagna-aja koolilood“

Leelo Tungal „Kirju liblika suvi“

Martin Widmark „Teemandimõistatus“

Aino Pervik „Kunksmoor“

Kristiina Kass „Samueli võlupadi“

Richard Roht „Jutte loomadest“

Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“

Reet Bobõlski „Maailma parim tront“

 

IV klass

E. Kärstner „Veel üks Lotte“
Üks Mika Keräneni raamat

Üks Lena Lilleste raamat
A.Lindgren (Vali üks neist: „Vahtramäe Emil“, „Pipi Pikksukk“,
„Väikevend ja Karlsson katuselt“, „Meisterdetektiiv Blomkvist“,
„Hulkur Rasmus“,„Rasmus, Pontus ja Lontu“„Röövlitütar Ronja“).
A.Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
Üks Reeli Reinausi lasteraamat („Pärdik Päär ja hauaröövlid“,
„Roosad inglid“, „Detektiiv Triibik loomaaias“, „Aguliurka lapsed“,
„Tavalised hambahaldjad“, „Täiesti tavaline perekond“, „Saladuslik
päevik“)
Raamat uudiskirjandusest oma valikul
A.Milne „Karupoeg Puhh“

 

Suvel peaks lugema iga laps miinimum 300 lk omal valikul, sest on ilmunud väga palju toredaid raamatuid. Võib aga lugeda ka juba neid, siin nimekirjas olevaid raamatuid, mida hakkame uuel õppeaastal käsitlema.

 

5.KLASS
IGAS TRIMESTRIS TULEB LÄBI LUGEDA JA VASTATA VÄHEMALT 2 RAAMATUT. Alati võib rohkem!
Raamatute vastamine toimub neil kuupäevadel:
I trimester
21.september
13.november
II trimester
15.jaanuar
12.veebruar
III trimester
26.märts
10.mai
Palun kanna loetud raamatute kokkuvõtted lugemispäevikusse, siis on vastamisel kergem.
VALI LUGEMISEKS TEOSEID SIIT NIMEKIRJAST:
NB! Esimesed neli raamatut sellest nimekirjast tuleb õppeaasta jooksul kõigil läbi lugeda!
1. A. Lindgren „MEISTERDETEKTIIV KALLE BLOMKVIST“
2. E. Kästner „VEEL ÜKS LOTTE“
3. A. Pervik „ ARABELLA, MERERÖÖVLI TÜTAR“
4. E. Raud „KALEVIPOEG“
5. A. Lindgren „HULKUR RASMUS“
6. A.Lindgren „RÖÖVLITÜTAR RONJA“
7. A. Lindgren „MIO, MU MIO“

8. F. H. Burnett „SALAAED“
9. F.H.Burnett „VÄIKE LORD FAUNTLEROY“
10. F.H. Burnett „VÄIKE PRINTSESS“
11. Aino Pervik „KALLIS HÄRRA Q“
12. Silvia Rannamaa „KADRI“
13. J. Brzechwa  „PAN KLEKSI AKADEEMIA“
14. J. R. R. Tolkien „KÄÄBIK“
15. A. Lindgren „RASMUS, PONTUS JA LONTU“
16. L. Tungal „BARBARA JA SÜGISKOERAD“
17. J. K. Rowling „HARRY POTTER“
18. R. Kipling „MOWGLI“
19. M. Lindberg „PARADIISI OSKAR“
20. M. Twain „PRINTS JA KERJUS“
21. K. Salu „VILJAKÜLA BRITA MEMUAARID“
22. S. Vyner „LASTE VÄRK“
23. T. Kask „TÄNAVALAPSED. UUS ALGUS“
24. V. Ctvrtek „RUMCAJS“
25. L. Frank Baum „VÕLUR OZ“
26. A. Kivirähk „SIRLI, SIIM JA SALADUSED“
27. R. Dahl „CHARLIE JA ŠOKOLAADIVABRIK“
28. S. Olsson ja A. Jacobsson „BERTI PÄEVIK“ (või mõni teine Berti lugude sarja kuuluv teos)
29. C. S. Lewis „NARNIA LOOD: LÕVI, NÕID JA RIIDEKAPP“
30. G. Rodari „CIPOLLINO SEIKLUSED“
31. I. Tomusk „INGLID KUUENDAS B-S“

 

  1. klass

13. ja 15.IX – suveraamatute vastamine

1.XI Üks Mika Keräneni raamat või D. Leesalu “Mahajäetud maja”

10.I Mark Twain “Tom Sawyeri seiklused”

9.II Ferenc Molnar “Pal-tänava poisid”

30.III Oskar Luts “ Kevade”

18.IV Christine Nöstlinger “Vahetuslaps”

 

  1. klass

13. ja 15.IX – suveraamatute vastamine

1.XI Eduard Bornhöhe “Tasuja”

10.I Jüri Parijõgi “Teraspoiss”

9.II Üks Helga Nõu raamat (“Pea suu!”, “Tõmba uttu!”, “Appi!” või “Kuues sõrm”)

30.III Katrin Reimus, “Haldjatants”

18.IV Aidi Vallik “Kuidas elad, Ann?”

 

8.KLASS
I trimester
18.09. A. Saint-Exupery „Väike prints“
http://www.odaha.com/antoine-de- saint-exupery/maly-princ/vaike-prints 
23.10.  S.Henno „Mina olin siin. Esimene arest“ või W. Golding „Kärbeste jumal“ või L. Sachar „Augud“ või I. Soopan „Head pahad poisid“ või E. Sepp „Medaljon“ või B-K. Lõhmus „Imesid juhtub harva“
II trimester
11.12. Üks kriminaalromaan oma valikul (A. Christie, A. C. Doyle või R. Stout)
5.02. L. Stevenson „Aarete saar“ või „Must nool“ või J. Krüss „Timm Thaler ehk müüdud naer“ või J.K. Rowling „Harry Potter ja Tarkade kivi“ või mõni muu seiklus- või ulmeromaan
III trimester
12.03. Eakohane raamat uudiskirjandusest oma valikul
14.05. A. Kitzberg „Libahunt“

 

9.KLASS
I trimester
18.9. Vabalt valitud eakohane teos (suvelugemine)
6.11. Vabalt valitud eakohane teos uudiskirjandusest
II trimester
11. 12. L. Koidula „Säärane mulk“
15.01. 1 osa A. Gailiti „Toomas Nipernaadist“
III trimester
19.03. A.H.Tammsaare „Kõrboja peremees“
9.04. J. Kross „Väike Vipper“
14.04. A. Kivirähk „Rehepapp “

 

1.klassi õppevahendid

2.klassi õppevahendid

3.klassi õppevahendid

4.klassi õppevahendid

 

ARVUTIÕPETUS

  • Algklassid

 

Esitlustehnoloogia

Veebiraamatu koostamine PUBHTMAL

 

NUPUTAMINE

Õppemänge algklassidele

Loomad– inglise keelsed mängus.

Mängud loomadest.

Lumehelbe meisterdamine Make-a Flake

Animatsioon Domo animate

Ühiskirjutamine reaalajas TeamUp Primary Pad

Sõnapilv Wordle.net, Tagxedo, ImageChef Word Mosaic, Word Cloeud Generator

Pilditöötlus Pickmonkey.com

Pilt piZap

Matemaatika mäng

Rohenäpu matemaatika

Loenda rongisõitjaid.

Matemaatika loendamine

Excel 2010-13 õpetus

Kirjalik liitmine

Kirjaliku lahutamise generaator.

Pääsuke 2.klass

Pääsuke blendspace 2.klass

Kuude nimetused smart 1.kl

Koosta lauseid 1.kl

Moodusta uus sõna 1.kl

Laienda lauseid 1.kl

 

Õpetlikud mängud internetis Tartu linnaraamatukogu

Plakati tegemine Glogster

Veebitahvel Padlet

Esitluse loomine, Prezi õpetus, Stupefliks, PowToon, Storybird, Haiku Deck

  • II-III kooliaste

Toitumise test

KAE kool

QR testi vastused

Wordi kordav test 8.-9.klass (Abimaterjal- kodukord)

Hot Potatoes

Tuxpi pilditöötlus

Loodusvaatlus Animalcity

Leia lind.

 

Matemaatikasõprade wikileht

Õppemänge korrutamiseks

Griffel.ee

Ühikute teisendamine

20 piires arvutamine üleminekuga (õige vastuse korral saab mängida TRIPS-TRAPS-TRULLI)

Pingviinid hüppavad (korrutamine)

GeoGebra lehed

Arvutialgebra programm Wiris

Simulatsioonid KORRUTAMINE

Simulatsioonid murrud

 

FÜÜSIKA/ KEEMIA

 

tahvel.ee/Õppemudelid

 

FREPY– lapse keelelist arengut toetavad mängud

Referaatide vormistamine

2.klassi harjutused

 

Kodundus

Viktoriinid ja muud