Projektid

PROJEKTID 2016/17

 

Kuus d-tuuri väikekannelt Valgu Põhikooli

 

Kevadel (märts 2017.a.) kirjutatud projekt Eesti Kultuurkapitalile ja Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupile sai rahastuse ja selle tulemusena sai Valgu põhikool osta kuus d-tuuri väikekannelt. Projekti eesmärk oli äratada noorte huvi kandlemuusika vastu ning kasutada kannelt soolo-, ansambli ja saatepillina. Sellel suvel osalesid 4. klassi neiud juba mitmendat korda Vigalas folkloorilaagris, et täiendada oma oskusi pillimängus. Kooliajal õpivad tüdrukud pillimängu muusika- ja ringitunnis. Esinetud on kooli aktustel, Pärimuse Pärlitel Vana-Vigalas ja hiljuti 1. septembri aktusel.

Õpetaja Reelika Looring

Foto: Anneli Ülemaante

Artikkel Märjamaa Nädalaleht nr.23, 13.09.17

 • Projekt “Kõik ujuma”.

Projekti rahastati haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuse raames. Projekt kestis 03.03.2017- 15.06.2017.

Projekti tegevused:
1. Ujumislaupäevakud (tasuta transport+ ujulapääse)
2. Päästeameti poolt läbiviidud ujumisohutuse päev.
3. Tervislikud vahetunnid: iga 5.vahetund on 15 minutiline ja kõik õpilased ja õpetajad on sellel ajal õues.
4. Kogukondlik tervisepäev, osalejad: Valgu kooli õplased, õpetajad ja kogukonna liikmed.
5. Rabamatk, Tolkuse rabamatk koos piknikuga.

Tulemused:
1. Noorte ujumisoskus paranes.
2. Ujumisega kaasnevad ohud said arusaadavamaks.
3. Tervislikud vahetunnid aitasid kaasa elutervema hoiaku kujundamist.
4. Ühine tervisepäev sidus kogukonna ühtsemaks, arendas meeskonnatööd ja tõstis kehalist aktiivsust.
5. Rabamatk arendas silmaringi, näitas Eestimaa looduse ilu ja õpetas loodusest lugupidama.

Kogu projekt oli suunatud kogukonna noorte aktiivsuse suurendamisele, ujumisoskuse parandamisele, uppumisohu ennetamisele, kohalike noorte vabaaja tegevuste mitmekesistamisele, kogukonna noorte ühtsemaks liitmisele, noorte hälbiva käitumise ennetamisele ja enesehinnangu tõstmisele.
Projekt oli avatud kõikidele.

Lugupidamisega:
Rando Kristal
Mehis Heinla
Kaidi Alamaa
Andrus Kristal
Keidi Talinurm
Emma- Brigitta Kuulpak

Valgu PK õpilasaktiiv

Artikkel lehte

Projekti lõpetamine 06.06.17Eesti Olümpiakomitee jagab järgneva nelja aasta jooksul koolidele üle 500 komplekti suusavarustust. Ühed õnnelikud olid Raplamaa kooliõpilased, kellest said esimese 30-ne komplekti omanikud. Vaata videost! Autor: Virgo Pärn.

Loe Olümpiakomitee lehelt pikemalt. Pilt osavõtjatest. (Pildi autor Alo Lõoke)
Ka Valgu PK õpilased olid kohal ja said suusad kätte! Suured tänud õpetaja Brunole, kes muretses laste heaolu eest, et saada koolile suusad!

 


 • KIK projektid 2016-17

 


 

 

 • Kevad 2016.a.

Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp on eraldanud Valgu Põhikoolile stipendiumi eesmärgiga: Rahvatantsurühma tüdrukutele paikkonna triibuseelikute soetamine.

Taotluse eesmärk: soetada tantsurühma tüdrukutele paikkonna triibuseelikud, et osaleda üritustel korrektse rõivaga.

IMG_1359[1]

 

Artikkel lehte.

28.mail toimus Raplamaa laulu- ja tantsupidu. Selle aasta maakonna pidu kannab nime „Iga NiNa TaGa on inimene“. Peo mõte oli panna mõtlema inimeseks olemisele, põhiväärtustele ning eesti keele kaunile kõlale. Peo idee autor oli Thea Paluoja, tekstide koostaja Terje Kaur, tantsujuht Anne Paluoja ja saateansambli juht Vahur Soonber. Terve pidu toimus elava muusika ja koorilaulu järgi.

Päev algas Valgu kooli lastel varakult, mis oli päikesepaisteline ja väga töökas. Valgu koolist võttis peost osa lastekoor ja segarahvatntsurühm, lisaks veel mõned poisterühma poisid, kes moodustasid segarühma poistega rühma, et tantsida tantsupeol kaks poiste tantsu „Lastemarss“ ja „Isa polka“. Viimane tants tekitas poistele suurt elevust, kuna tantsida sai meestega. Oma koolis tantsiti seda ju endast vanemate poistega.

Pärastlõunal sai selga pandud rahvariided ja asuti rongkäiku minema. Meie lastele oli see väga elevust tekitav hetk, kuna tüdrukud said selga uhiuued särgid ja triibuseelikud, mis äsja peoks valmis said. Poisid on juba kogenud rahvariide kandjad, kuna eelmisel suvel käidi Rakveres peol, aga tüdrukutel oli esimene suurpidu. Tüdrukute triibuseelikute soetamist aitas toetada Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp, kuhu õpetaja projekti kirjutas. Suured tänud toetamast! Selle suurepärase abiga saab juba ka edaspidiseid pidusid planeerida. Seeliku triibustik sai valitud piirkonna järgi ja õmblemisel arvestati paikkondlikku eripära, särgid sai õmmeldud õpilaste abiga käsitöö tunnis. Riided seljas oli laste väljanägemine hoopis pidulikum ja mõnusam. Lisaks riietele oli rongkäigus veel üks uus asi- uus kooli tantsurühma silt, mis sai just peopäevaks valmis ja toodi tantsplatsile järgi. Pidulikult rongkäiku asudes tuli kõndida läbi Rapla linna, mõnele tundus tee väga pikk, aga pealtvaatajad hoidsid lapsi erksatena. Pealtvaatajateks oli palju rahvast kogunenud- oli linnaelanikke, oli tuttavaid, oli lapsevanemaid. Nii mõnigi tuttav oli lastele kaasa elama tulnud. Tantsuplatsile jõudes oli nii mõnigi pisike tantsulaps päris väsinud, aga õnneks olid lastetantsud peokava alguses ja peale seda mindi juba puhkama.

Peopäeva aitas koordineerida ja valvata tublid lapsevanem Janika ja Aime ning lauluõpetaja Reelika. Viimane lapsevanem jõudis käia veel ühe tantsulapsega vahepeal korvpalli võistlustel, kus saadi suurepärane tulemus. Üksi õpetajana oleks see päev väga keeruline olnud, suured tänud teile lapsevanemad ja tublid lapsed, kes osalesid! Teiega võtaks selliseid üritusi ette veel ja veel!!


 

 

 • Valgu Põhikool õuesõpperetked Matsalusse ja Särghauale.

 

III õppepäev – „Lindude talvised kohastumused“, kestvus 2 tundi.

Toimub Valgu põhikooli klassiruumides,  I  kooliastme õpilastele (1.-3.kl) ja II kooliastme õpilastele (4.-6.kl.).
Aeg: 12.november.2015.a.

Esitlus talvelindudest.

 

 

 

II õppepäev– „Elu areng ja fossiilid“, kestvus 3 tundi.

Viiakse läbi TTÜ Särghaua õppekeskus.
Osa võtavad: 7.-9.klass.
Aeg: oktoober-november.

28.10.2015

 • Veebiraamat Särghaua õppepäeva kokkuvõttest. M.Heinla

 

I Õppepäev – „Looduskaitse  Matsalu  rahvuspargis“,  kestvus  4-5  tundi.

Viiakse  läbi  Matsalu rahvuspargis õuesõppena.

Osa võtavad: 1.-5.klass

KIK eksursioon Haeska linnuvaatlustorni juurde. 22.05.15

Pildite autor Tarvo Valker

 


COMENIUS 2013-2015.a

“Tell My your Story “

PROJEKTI BLOGI

28.-31.10.13 Madrid Mostoles.

Ajaleht “Sur Madrid”

 


Kevad 2015.a.

Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp on eraldanud Valgu Põhikoolile stipendiumi eesmärgiga “Poiste rahvarõiva komplekti põlvpükste valmistamine”.


 

2013.-14.a.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse Innovatsioonikeskuse taotlusvooru „Arvuti teel juhitavad seadmed õppetööks“ kaasfinantseering robootika komplektide soetamiseks.

Iirimaa projekti tegemine.

 


2013/14

Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp

on eraldanud Valgu Põhikoolile stipendiumi eesmärgiga “Valgu Põhikooli poiste tantsurühma rahvariide särkide kanga soetamine”.

Valgu Põhikooli särkide komplektide õmblemine ja tikkimine sai teoks tütarlaste käsitöö tundides. Valminud särgid on ilusad ja tütarlaste oma kätega valmistatud. Valgu Põhikooli poiste rahvatantsurühm esines juba uute särkidega kevadkontserdil, mis oli kavandatud Comenius projekti auks. Projekti raames osales Valgu Põhikooli kevadkontserdil lisaks kohalikele veel seitsme riigi külalisõpetajad ja –õpilased (Türgi, Iiri, Soome, Poola, Austria, Saksamaa, Hispaania).

 

Projektiga soovitakse anda panus kohaliku pärimuse säilitamisse ning ühtlasi rikastada lastele ja noortele koolis pakutavate arendavate tegevuste valikut. Osalemine rahvatantsus annab lastele esinemisjulgust ja võimaluse kogeda eduelamust.

Projekt on oluline kohaliku kooli pärimuse ning elukeskkonna arendamiseks ja on kodukohta väärtustav. Tegemine tekitab järjepidevust ja kasvatab läbi rahvatantsu n ö juurtega inimesi. On väga oluline seal ka korrektset riietust kanda.

Projekti otsene eesmärk:

 • Täiendada poiste rahvatantsu rahvarõiva komplekti  oma paikkonna särkidega;
 • minna vastu ja osaleda Meeste Tantsupeole 3 korrektse rahvarõiva komplektiga.

Projekti elluviimise tehniline eeldus:  Projekti omaosaluse panustame kooli tütarlaste käsitöö tundides särkide tikkimise ja õmblemisega.

 


  2012

“Põhja-Eesti looduse ja kultuuripärandid”

Nõva LK, Padise klooster, Paldiski jne.

Galerii projektist “Põhja-Eesti looduse ja kultuuripärandid”

Esitlus piltjutustused

 


“Mets meie maa rikkus”

 • 2011 Õppeekskursioon lõuna-Eestisse

16.09.11 Järvselja- Taevaskoda- Varbuse Maanteemuuseum

 • 2011.a. Aegviidu RMK külastus

19.10.11 KIK projektiga õppekäik Kõrvemaale

Esitlus piltjutustus

 

Õppekäigu interaktiivsed mängud

 • Meie loodus. J.Järve 5,kl.
 • Meie loodus  R.Remmel 6.kl
 • Meie loodus  K.Riiberk 7.kl
 • Meie loodus  G.Kuusemets 7.kl

 • “Sõprussild” 23.-24.02 Vabariigi aastapäeval riigikogus ja Tallinnas

Pildid õpetaja Ene galeriist

Artikkel

 • “Sõprussild” 03.-04.06.10

Artikkel

Pildid galeriist


 

 •   Comenius – Eesti – Soome – Austria ja Türgi koolid.

     

ESITLUSED

¤    “History of Valgu Basic School”

¤    Valgu tänapäev

¤    Comeniuse töö Valgu PK 2008-2010

¤    Uhuu English 2009 nr 1

 


 • “Eestimaa rikkus” • “Sõprussild”
  – Valgu Põhikool ja Kallaste Keskkool


 • Traumaennetusprojekt “Oska aidata!”Toimus märts – Mai 2009Tegevused:1. Märtsis – stend2. Aprillis – ülekooliline viktoriin3. Mais – esmaabiõppepäev koos õpetajatega